רפלקסולוגיה בתל אביב

כפות הרגליים הן אלו שמחברות את הגוף שלנו אל הקרקע וכידוע הכול מתחיל (ונגמר) בקרקע.
רפלקסולוגיה, היא שיטת טיפול אשר רואה בכפות הרגליים והידיים מראה של הגוף כולו.
הטיפול עצמו, כולל הפעלת לחץ פיזי, מתיחה והנעת כפות הרגליים, תוך מתן דגש מיוחד לנקודות ספציפיות, המשקפות איברים בגוף או בעיות רפואיות מסוימות. הרפלקסולוגיה מסייעת להורדת מתחים, שחרור שרירים ומובילה לרגיעה. כמו כן, רפלקסולוגיה מסייעת רבות בפתרון בעיות רפואיות.

רוב האנשים כמעט ולא מתייחסים במהלך היומיום אל כפות הרגליים, הנמצאות אי שם בקצה הגוף, וזאת למרות תפקידן החשוב. כפות הרגליים מעניקות לנו את הקשר לאדמה, הן נושאות את כל משקל גופנו ולוקחות אותנו ממקום למקום. לכן מגיעה להן הרבה יותר תשומת לב ופינוק עם טיפולי רפלקסולוגיה בתל אביב במתחם הנעים של וילה ספא. למעשה, עיסוי רפלקסולוגי תורם לא רק לכף הרגל אלא לכל הגוף, בהיותו משקף את כל האיברים ומעניק טיפול מהנה ומרגיע במיוחד, מבלי לפשוט את הבגדים.

השתקפות בכפות הרגליים

המילה Reflexology מקורה במילה Reflection שפירושו השתקפות, ובמילה לוגיה שפירושה תורה. אכן, רפלקסולוגיה הינה תורה המטפלת דרך השתקפויות הקיימות בכפות הרגליים, המשמשות כמעין מפה של הגוף כולו. ההשתקפות קיימת למעשה בעוד איברי גוף שיכולים לשמש כמפה כמו ידיים, אוזניים, עיניים וכו'. ברפלקסולוגיה כפות הרגליים משמשות כמראה לכל איברי הגוף, מצבם ואיזונם, וכל הליך פיזי או נפשי משתקף בהן. כך למשל, השתקפות זו של איברים יכולה להתבטא בגוון כף הרגל, המרקם שלה, קווים החוצים אותה ועוד. יתרה מכך, מפה זו אינה פסיבית אלא מלאה בנקודות קישור לאזורים, איברים ומערכות שונות. באמצעות מגע עם נקודות אלו שעל כפות הרגליים ניתן להשפיע על האיברים שהן מייצגות וכך לשפר את תפקודם. תכונות אלו הופכות את הרפלקסולוגיה לשיטת אבחון וטיפול מעולה, המסייעת עם תנועות מגע שונות בכף הרגל לשחרר לחצים ומתחים, ולהגיע לאיזון ורגיעה.

מקורה העתיק של הרפלקסולוגיה

טיפול דרך כפות רגליים אינו המצאה חדשה והוא היה ידוע ונפוץ גם בעולם העתיק, בהיותו אמצעי טבעי ואינסטינקטיבי להרפות מתחים אחרי יום ארוך ועמוס על ידי עיסוי כף הרגל. בעבר היותר רחוק, האדם הקדמון נהג ללכת יחף וכך התאים את רגלו וגופו באופן מושלם לסביבתו. כמו כן, המגע עם הקרקע יצר עיסוי וחיכוך מתמידים שיצרו חיות בכפות הרגליים ומכאן גם בגוף כולו. אולם עם המצאת הנעליים החלו בני האדם להתנתק ממקורותיהם הטבעיים והשפעותיהם החיוביות, וכך הצורך לעסות את כפות הרגליים הלך וגבר.

השימוש הראשון הידוע בסוג זה של טיפולים מיוחס למצרים העתיקה, בגין עדות בת שלושת אלפים שנה מימי הפרעונים, של הירגוליף בפירמידה המתאר הליך טיפול בכפות רגליים. בנוסף, שיטת טיפול זו הייתה גם מקובלת במדינות והתורות ריפוי רבות אחרות, כמו יוון, הודו, סין ויפן וכן בקרב שבטים אינדיאנים באמריקה, כאשר לכל חברה היו גישות קצת שונות לטיפול. כך למשל, הטיפול של האינדיאנים נשען על גישות הוליסטיות שלוו בטקסים עם תפילות, לחישות, אמבטיות, שמנים וצמחים, ניחוחות, קטורות וסוגים שונים של מגע, בעוד שבתורות שמקורן מהמזרח הטיפול התבסס על אנרגיות הזורמות בגוף .

הרפלקסולוגיה בעידן המודרני

השיטה המוכרת לנו כיום כרפלקסולוגיה היא למעשה פרי פיתוח ומחקר מערבי. היא פותחה בסוף המאה התשע עשרה בארה"ב ידי ד"ר פיצ'ג'ראלד רופא אף אוזן גרון אשר התעניין ברפואה סינית עתיקה. הוא פיתח את השיטה דרך מחקר המבוסס על ניסוי וטעייה. פיצ'ג'ראלד החל להבין כי לחיצה על נקודות שונת בכפות הרגליים מקלה על כאבים באיברים ומערכות שונות בגוף. הוא קרא לשיטה שגילה Zone Therapy – ריפוי אזורי, בה הגוף חולק למספר אזורים המיוצגים בכפות הרגליים שבהם עברו ערוצים ונקודות של מרידיאנים. בשנות השלושים של המאה עשרים, הפיזיותרפיסטית ד"ר יוניק אינגהם המשיכה לפתח שיטת טיפול זו ואף העניקה לה את שמה – רפלקסולוגיה. היא החלה לחקור כיצד ניתן לטפל בכל איבר בגוף דרך כף הרגל על ידי מפות מיוחדות שפיתחה. הביקוש לרפלקסולוגיה החל לעלות בשנות החמישים של המאה העשרים ומאז רק התגבר בקרב רבדים שונים של אוכלוסיית העולם המודרני. כיום היא כבר מוכרת על ידי הרפואה הקונבנציונאלית כאמצעי טיפול משלים למגוון בעיות בגוף ובנפש.

שקיעת נדבכי החיים על כף הרגל

תורת הרפלקסולוגיה דוגלת בכך שכל נדבכי החיים שוקעים בכפות רגלינו המחברות אותנו לקרקע ולאדמה. האופן שבו אנו דורכים על הקרקע, מייצבים את עצמנו ונעים, מעיד רבות על האופן שבו אנו מניעים ומייצבים את חיינו. כמו כן, האופן שבו אנו נושאים את משקלנו משפיע על צורת ותנוחת כפות הרגליים. יתרה מכך, הן מהוות צוהר הוליסטי המשקף את התרחישים הפיזיים, הרגשיים והנפשיים העוברים עלינו. כל סימן המופיע על כפות הרגליים, בין אם חריצים, פטרת, יבלת, עור יבש, עור מתקלף וכו', מעיד למעשה על מצבנו כיום ובעבר, וזאת בהתאם למאפייני הסימן, מיקומו ומה שסובב אותו.

למי זה טוב?

בהיותה שיטת המטפלת בדרך עקיפה ועדינה בכל מערכות ואיברי הגוף, רפלקסולוגיה בתל אביב מתאימה לכלל האוכלוסייה, בכל גיל ומצב, לרבות קשישים ונשים בהריון. כמו כן, עיסויי רפלקסולוגיה מעולים למגוון מצבים וצרכים. בין היתר הטיפול מעולה להפחתת כאבים שונים כמו כאבי ראש, כאבי גב וכאבים בכפות הרגליים עצמן. הוא גם מפחית אי נוחות ובעיות במערכת העיכול, מנקה רעלים, משפר תפקוד של מערכת הדם ומערכת החיסון. כמו כן, הוא מקל על התמודדות עם מחלות כרוניות שונות, מסייע בתסמיני גיל מעבר, מקל על קשיי נשימה, ובאופן כללי תומך ומזרז תהליכי שיקום והחלמה. בנוסף, העיסוי מצוין להפחתת מתחים, עייפות, חולשה, חוסר ריכוז, בעיות שינה, חרדות, דכדוך, שינוי דפוסי התנהגות, ולהסדרת מערכת ההורמונאלית וכו'. ומעל לכל, עיסוי רפלקסולוגיה מעולה למי שחפץ בטיפול מפנק ומרגיע במיוחד, שאינו דורש להוריד בגדים.

עיסוי אפקטיבי, נעים ולא פולשני

עיסוי רפלקסולוגיה בתל אביב בספא שלנו מבוצע באווירה נעימה ורגועה, על גבי מיטת טיפול נוחה וללא צורך בהסרת בגדים. יחד עם זאת, מומלץ להסיר תכשיטים, שרשראות, צמידים, שעונים וכל פריט הצמוד לגוף. הטיפול מורכב מאבחון וממגע לא פולשני, נעים, מרפה וממכר, עם תנועות של עיסוי, הנעה, לישה ולחיצות, כאשר סוג ועוצמת מגע משתנים בהתאם למאפייניו של המטפל ומטרת העיסוי. כמו כן, ניתן ללוות את העיסוי בשמנים ארומאטיים או קרמים.

העיסוי לרוב יתחיל באבחון מהיר של כף הרגל בליווי מספר שאלות הקשורות למטרת הטיפול. בהתאם לנתונים אלו יתחיל העיסוי שיכול להתמקד בכל הגוף או באיברים ואזורים ספציפיים. כמו כן, במהלך העיסוי יפרק המטפל קריסטלים שנוצרו בכף הרגל המעידים על חסימות שונות. המטפל יניע את הקריסטלים למחזור הדם למקומם הטבעי, בין אם באיבר מסוים או כחומר שיש לפרקו ולהפרישו החוצה. הטיפול עצמו אורך חמישים דקות וניתן להאריכו גם לשבעים וחמש דקות. הוא מוצע כטיפול יחיד או כחלק מסדרת טיפולים. לאחר העיסוי תזכו לתחושות משולבות, מצד אחד של שלווה ורוגע ומצד שני של הרבה חיות ואנרגיה. התחושות ימשיכו ללוות אתכם בימים הקרובים וישפיעו גם על איכות השינה שלכם בימים אלו.

לעורר את הרצון הטבעי לריפוי ואיזון

כמו בתורות ריפוי רבות אחרות, גם ברפלקסולוגיה מאמינים כי בעיות בגוף ובנפש מקורן בחוסר איזון פיזי, רגשי ואנרגטי. על ידי יצירת מגע ולחיצה על אזור מסוים בכף הרגל נשלח למעשה מסר לאיבר אותו הוא משקף, המזכיר לגוף את רצונו להרפות, להירגע, להחלים ולהגיע לאיזון, בעזרת משאבים טבעיים שיש לו. תזכורות אלו מעודדות את רצונם הטבעי של כל איבר ומערכת בגוף להיות כמה שיותר מאוזנים וכך לפעול על הצד הטוב, הנכון והיעיל ביותר. כמו כן, המגע עם נקודות שונות שבכף הרגל מסייע באיזון איברי הגוף, מעודד זרימת דם, מווסת את מערכת העצבים ומחזק את מערכת החיסון. עלייה ברמת התפקוד של מערכות אלו מובילה גם לשיפור פעולת מערכת העיכול והמעיים, לשחרור רעלים ופסולות מהגוף, להפחתת עומסים מהראש ואף להגמשת וחיזוק מערכת השרירים והשלד. כך שבעקבות עיסוי רפלקסולוגיה בתל אביב שאנו מעניקים, תרגישו הרבה יותר מאוזנים בכל הרמות. לדוגמא, איזון ברמה הפיזית יכול להתבטא בהפחת משמעותית של כאבים ואי נוחות, בעוד שברמה הרגשית האיזון יתבטא במצב רוח הרבה יותר טוב, וברמה הנפשית עם תחושה כללית של רגיעה ושלווה.

לגעת באדם דרך כפות רגליו

על ידי עיסויי רפלקסולוגיה בתל אביב המוצעים בספא שלנו, תזכו ליהנות מטיפול נעים ומרגיע במיוחד. לא אחת מטפלים מספרים כי במהלך העיסוי הם חווים תחושות עוצמתיות, העוברות דרך כפות הרגליים לכל הגוף. אכן, כפות הרגליים מאפשרות להרגיש ולגעת באדם, להרפות ולאזן את גופו ולחזיר לו את השקט והרוגע שלהם כולנו משתוקקים. כמו כן, לעיתים קרובות מטופלים חווים הרפיה כה עמוקה ושלווה, בה הם שוקעים בשינה עמוקה וייחודית עם פעילות של גלי אלפא, האופיינית לרגעי הרדמות ויקיצה. בנוסף לכך, במהלך העיסוי הגוף הנינוח הקרוב למצב שינה, מפריש אנדרופינים המרגיעים את הגוף והנפש, מפחיתים ומעלימים כאבים ומעלים את מצב הרוח. זהו מצב בעל עוצמות חזקות, בו הגוף מאתחל את עצמו ונזכר ביכולות שלו לחוש שלווה ושקט עמוקים. תחושות אלו של שלווה והרפיה מלאה מהווים כלי חיזוק וריפוי יעילים במיוחד המסייעים לגוף להגיע לאיזון הטבעי שלו.

הסיפור שבכפות הרגליים

מלבד כלי טיפולי, בהיות כפות הרגליים מותירות סימן אודות כל מצב ואירוע שאנו עוברים ועברנו בחיים, הן משמשות גם ככלי אבחון, עם מפות מדויקות המייצגות איברים ומערכות שונות בגופנו. בתור התחלה, לא רק שכפות הרגליים שונות בין כל אדם, אלא גם כל רגל בגוף שונה מרעותה ויש הבדל בין רגל שמאל לימין המייצגות היבטים שונים בגוף ונפש האדם. בעת האבחון של כפות הרגליים בוחנים פרמטרים שונים המתחילים בצורתן, למשל צרות וארוכות, מורבעות, עם אצבעות קצרות או ארוכות. בהמשך מתבוננים על סימנים שונים בכף הרגל כמו למשל בקווים, חריצים, גווני העור ויבלות. לאחר מכן בוחנים את מגע כפות הרגליים שיכולות להיות רכות, מחוספסות, עדינות, נוקשות ועוד. מעבר לכך אבחון כפות רגליים גם בוחן אותן לפי ארבעה אלמנטים עיקריים.

ארבעת האלמנטים

בתורת הרפלקסולוגיה נהוג להבחין בין ארבעה סוגים של אלמנטים המקבילים לארבעה יסודות הקיימים בטבע של אוויר, אש , מים ואדמה. כל אלמנט מיוצג באזור אחר בכף הרגל ומיוחסים לו מאפיינים ותכונות מיוחדות הנבחנות בהתאם למצב האלמנט, צורתו, חיוניותו ועוד, כאשר גוף מאוזן ניכר באלמנטים מאוזנים. התכונות העיקריות של ארבעת האלמנטים כוללות:

אלמנט האדמה – ממוקם בחלקה התחתון של כף הרגל בעקב ומייצג תכונות הקשורות לאדמה, המהווה את הבסיס שלנו. מדובר בתכונות כמו תזונה, פרנסה, מיניות, משפחה, סדר וארגון. האיברים שאלמנט זה מייצג הינם הרגליים, האגן, איברי המין וגב תחתון. בנפש אלמנט זה מייצג תכונות של בטחון, סבלנות ויציבות.
אלמנט המים – ממוקם בחלק הפנימי הרך והשקוע של כף הרגל, שלרוב אינו בא במגע ישיר עם הקרקע ומייצג תכונות הקשורות לזרימת המים כמו רגשות, תחושות, אינטואיציות, ופחדים עמוקים. האיברים שאלמנט זה מייצג הינם אזור הבטן כמו מערכת העיכול, כבד, קיבה, כליות, טחול ורחם.
אלמנט האש – ממוקם בכריות כף הרגל ומייצג תכונות הקשורות בבערה וביטוי כמו אגו, שאיפות, רצונות, עשייה, יצירה, שמחה, בטחון עצמי וכריזמה. האיברים הקשורים לאלמנט זה הינם החזה, הלב הריאות, שכמות וגב עליון.
אלמנט אוויר – ממוקם באצבעות כף הרגל ומייצג תכונות הקשורות לאוויר ורוח כמו מחשבות, חשיבה לוגית, אינטלקט, תקשורות מילולית, דמיון, ויכולות קוגניטיביות. האיברים שאלמנט זה מייצג הינם באזור הראש והצוואר לרבות המוח, העיניים, אוזניים, אף, גרון, החושים ומערכת העצבים, כאשר לכל אצבע מיוחסים איברים מסוימים.

לתחושת רגיעה!

מחיר

285 ש״ח
תוספת לשישי 30 ש״ח

זמן הטיפול

50 דקות
ניתן להאריך ל75 דקות (בתוספת של 90 ש״ח לטיפול)

וילה ספא בתל אביב

וילה ספא, הינו הספא בוטיק הראשון בתל אביב אשר הוקם כמרכז ספא מקצועי הממוקם בלב ליבה של העיר הגדולה.

צרו איתנו קשר

יהודה המכבי 10, תל-אביב יפו , 6266911

03-5460608

info@vilaspa.co.il

www.vilaspa.co.il

שעות פתיחה

יום א - יום ה׳
9:00 - 22:00

יום שישי
9:00 - 18:00

יום שבת
סגור