עיסוי איורוודה תל אביב

ההודים יודעים איך להירגע, לכן לא פלא ששיטות הודיות רבות להרגעה הגיעו גם לעולם המערבי האיובדה היא אחת מהן. איובדה הוא טיפול הודי מסורתי נפלא, אשר יוצר תחושת שלווה פנימית ורוגע. השיטה יוצאת מנקודת הנחה, כי העור הוא בבואת הפנים של האדם, אם מצבו של העור רע, כך גם מצבה של נפש האדם ולהפך. זהו עיסוי עדין, הנעשה בתנועות מעגליות המרחפות על הגוף כולו באמצעות שמנים נבחרים, הנמשכים על העור, במטרה להחיות את הרקמות ולשחרר מתחים ולחצים. במהלך הטיפול, נמזג שמן חם באופן אחיד וממוקד על "העין השלישית" (אזור המצח) הידועה כ"צ'אקרה השישית", אשר עפ"י תורת האיורוודה אחראית גם על כושר הריכוז שלנו, הראייה העל חושית והאינטואיציה. לתחושת רגיעה!

מה זה מסאז הודי / אירוודה  ?

השיטה הטבעית הרפואית העתיקה ביותר בעולם לריפוי הגוף והנפש היא ה"איר וודה", שיטת עיסוי זו מתקיימת על ידי מעסים מומחים בשימוש מקצועי בשמן שומשום ייחודי לעיסוי זה, כאשר העיסוי עצמו מתנהל באופן מיוחד של נסיכת השמן על עורו של המטופל שלאחריו ניתן עיסוי משלים להחדרתו (של השמן) אל תאי העור על ידי עיסוי ארוך, מרגיע ועדין.
השיטה ההוליסטית העתיקה – איר וודה משמעותה הוא – מדע החיים, שכן נועדה היא להבטיח נפש בריאה בגוף בריא.

יתרונות המסאז' ההודי (האירוודה) הם רבים וכוללים בין היתר :

  • סילוק רעלים.
  • הקלה על כאבים בגוף.
  • שחרור הגוף ועיסוי לכדי זרימת דם תקינה ונכונה.
  • ניקוי רקמות עור הגוף.
  • רעננות והתחדשות הגוף והנפש.

במה מטפל סוג מסאז' זה ולמה הוא מועיל ?

מסאז' הודי (מסאז' אירוודה) משמש גם כשיטת טיפול מונע וגם כעיסוי מועיל, הן להרפיה מלאה על ידי טיפול בנקודות וויטליות ("נקודות חיים") בגוף להזרמת הדם, והן לניקוי תאי העור ה"מתים" לכדי התחדשות וריענון הגוף והנפש (נפש בריאה בגוף בריא).

עם עיסוי איורוודה בתל אביב בוילה ספא תזכו לחוויה מיוחדת במינה ונעימה שתשרה עליכם רוגע ושלווה עמוקים. עיסוי זה מבוסס על שיטת ריפוי הודית הוליסטית ועתיקה. הוא מבוצע עם מסיכה עדינה ואיטית של שמן על גבי הגוף כולו, בדגש על המצח והעין השלישית.

התורה שמאחורי העיסוי

עיסוי איורוודה הינו רק חלק קטן מתורת רפואה הודית עשירה ומפותחת. פירוש המילה איורוודה בסנסקריט הינו מדע החיים והוא מייצג תורת ריפוי הוליסטית וטבעית עתיקת יומין בת יותר מששת אלפים שנה. תורה זו מבוססת על תפיסות פילוסופיות מעמיקות העוסקות בין היתר במדיטציה, המבנה של היקום ויוגה. התורה נהגתה במשך דורות על ידי חכמי הרישי, שישבו למרגלות הרי ההימלאיה ופיתחו שיטות לריפוי ולשיפור נפשו וגופו של האדם.

מדע לחיים עתיק יומין

כאמור, עיסוי איורוודה מבוסס על תורת רפואה הודית שפירושה מדע החיים, המוזכרת בכתבים עתיקים ככלי ריפוי וטיפול חשוב, מחזק, מנקה ומזין את גוף ונפש המטופל. למי שלא יודע, להודו תרבות מפוארת, מהקדומות בעולם, אשר נתנה מקום חשוב לאיכות החיים ורפואה. על פי האמונה ההודית, האיורוודה נוצרה עוד לפני בריאת העולם ככלי לריפוי לבני האדם, חיות וצמחים. תורת ריפוי זו עשתה שימוש בסוגים רבים ושונים של צמחים וחומרים טבעיים אחרים, זאת לצד התבוננות וחקר הטבע והתנהגות בעלי חיים ויכולתם לרפא את עצמם. כמו כן, מאחורי האיורוודה ספרות ענפה שנכתבה לאורך הדורות, המתעדת ומפרטת תהליכים פיזיולוגים ומחלות, ודרכים שונות לריפויים, בין היתר בעזרת לחשים, תפילות, תרופות, צמידים וכמובן עיסויים.

עור מטופח לגוף ונפש בריאים

ההודים מקפידים על טיפוח עור גופם מכיוון שהם מאמינים כי בריאות ניכרת ביופי וכי מצבו של העור מעיד על המתחולל בתוך גופנו, או במילים אחרות היופי הפנימי שלנו נשקף החוצה. לכן עור פנים וגוף רך וחלק, בוהק ורענן, מצביע על נפש וגוף בריאים. בנוסף, נפש וגוף בריאים מהווים מפתח לאיכות חיים גבוהה עם הרבה בריאות, אושר ועושר, ואריכות ימים. מנגד, עור הגוף מהוה גם אינדיקציה ותמרור אזהרה לבעיות פנימיות שונות. הסיבה לייחוס תכונות אלו לעור נובעת מהיותו האיבר הגדול ביותר בגוף, האחראי על ספיגת חומרי הזנה והוצאת רעלים. בכדי שרקמות העור יוכלו לבצע תפקידים אלו כראוי הן נדרשות לאספקה תקינה של חמצן ודם.

לכן יש חשיבות רבה לשמירה על בריאות ואיכות עור גופנו. בכדי לסייע לעור לשמור על חזות נאה יש צורך לתחזקו על ידי תחזוקה חיצונית ובסיוע הליכים פנימיים של הגוף. בין היתר לתחזוקת וטיפוח העור ניתן להיעזר בצמחי מרפא, מסכות פילינג טבעיות, וכן בתזונה בריאה ושנת לילה טובה. כמו כן, ניתן מקום של כבוד לעיסוי שמנים ככלי יעיל לשמירה על בריאות העור, ואכן הודים רבים מקפידים למשוך ולעסות את עורם בשמן מידי יום.

השמן ככוח טיפולי

עיסוי איורוודה בתל אביב המוצע על ידי הספא שלנו, הינו שיטת טיפול איטית ומרגיעה, העושה שימוש בכמויות גדולות של שמן אותו נוסכים על כל חלקי הגוף. מיוחסות סגולות רבות לשימונו של הגוף התורמות לאיכות החיים והארכת תוחלתם כדוגמת הזנה של רקמות הגוף, ניקוי רעלים, שמירה על בריאותו של העור, שיפור איכותה של השינה ושיפור החושים. בדרך כלל הבסיס לעיסויים אלו הינו שמן שומשום הנספג בעור בקלות ונחשב למזין את רקמות העור ומשפר את מרקמו. בנוסף ניתן לעשות שימוש בסוגי שמנים נוספים כמו שמן קוקוס ושמן חרדל ובעוד מגוון סוגים של שמנים אתרים המותאמים אישית לכל מטופל.

עיסוי התורם לאיברים שונים בגוף

על פי האיורוודה עיסוי שמנים מעולה לאיברים רבים ושונים בדגש על קצוות הגוף, הראש וכפות הרגליים. לראש הרפואה ההודית מייחסת חשיבות רבה בהיותו אחראי על תפקוד כל מערכות הגוף ובכך שבו שוכנים איברי חישה שונים הכוללים את האף, האוזניים, הלשון, הפה והעיניים וכן את העין השלישית. כמו כן, עיסוי שמנים של הראש מזין את החושים ומסייע בתפקודם התקין. בנוסף עיסויים אלו מחזקים את שורשי השיער מונעים את האפרתו ונשירתו, הם משפרים את מרקם עור הפנים, מונעים ומטפלים בכאבי ראש ותורמים לשינה ערבה. כמו כן, בראש מושם דגש מיוחד על עיסויים של האוזניים המשפרים את חוש השמיעה, מונעים סחרחורות ומחלות אוזניים שונות. עוד מושם דגש על עיסוי כפות הרגליים בשמן המעניק לעור הרגל מגע רך ונעים ומונע יובש, חספוס וסדקים. מעבר לכך, עיסוי כפות הרגליים מחזק מערכות שונות בגוף כמו מערכת כלי הדם, והוא גם מגביר ערנות ומסייע בבעיות שינה ועייפות.

עיסוי מקצועי מרגיע במיוחד

על ידי בחירה בעיסוי איורוודה בתל אביב המוצע בספא שלנו תיהנו מטיפול איכותי ומהנה במיוחד המבוצע על ידי מטפלים מקצועיים ומנוסים. הטיפול מתחיל לרוב באבחון קצר הכולל בדיקת דופק, תשאול והתבוננות במטופל. בהתאם לנתוני המטופל נבחרת שיטת הטיפול המתאימה ביותר מבחינת קצב הטיפול, עומק המגע, סוג וכיוון תנועות ועוד. כמו כן מדובר בטיפול המבוסס על עיסוי וניסוך שמנים עדין במיוחד, אשר חלקו הראשון המכונה באביאנגה הינו עוטף ועדין. במהלכו נוסכים כמות גדולה של שמן שומשום חם על הגוף, הגורמת להרפיית שרירים והפגת מתחים. בחלק השני של הטיפול המכונה שירודרה נוסכים שמן חם על המצח והעין השלישית, שהינה המקום בו שוכנת בלוטת יתרת המוח ובלוטת האצטרובל. עיסוי זה מרגיע את פעילות המוח, מרגיע ומשחרר את כל הגוף ומכניס את המטופל למצב מדיטטיבי עם רמה עמוקה ביותר של שקט ושלווה. לאורך כל הטיפול מעסים את הגוף בעדינות עם תנועות איטיות ומרגיעות מתוך מיקוד על יצירה של תנועה חופשית, פתיחת חסימות וטעינת אנרגיית החיים. בסיום הטיפול השמן מוסר ויש לשמור על הגוף שלא ייחשף לקור או לרוח. לאחר העיסוי עולות לרוב תחושות של רעננות והקלה המשולבות עם תחושות של אנרגיה וחיוניות.

השמות הרבים של העין השלישית

העין השלישית שפירושה מרכז הידע, מקבלת מקום של כבוד בעיסוי איורוודה בתל אביב. זוהי צ'אקרה המכונה בהודית אגה, הממוקמת בין שתי הגבות במוח המרכזי ומקושרת לבלוטת האיצטרובל. צ'אקרה זו שאותה ההודים נוהגים לסמן או להדביק עליה טיקה, זכתה לעוד שמות רבים כמו העין של שיווה, מפגש שלושת נהרות, עין החוכמה ועוד, כאשר כל שם מתייחס לתכונה אחרת שלה. כך למשל, אגנה פירושו הוראה והוא מתייחס לקבלת פקודות מהאני הגבוה בזמן מדיטציה. השם מפגש שלושת הנהרות מתייחס להיותה נקודת קישור בין כל הצ'אקרות, הנדרשת להיות מאוזנת וטהורה. בנוסף נהוג לתאר את העין השלישית כפרח לוטוס, עם שני עלי כותרת ובגוון כסוף המסמלים את הירח והשמש ומייצגים יכולת שליטה גבוהה בנפש. כפועל יוצא מכך, ההודים מייחסים חשיבות רבה לפתיחה ואיזונה של צ'אקרת העין השלישית, בין היתר באמצעות ניסוך שמן ועיסוי הנקודה.

פעולה הרמונית של האדם עם סביבתו

רפואת האיורוודה המהווה את הבסיס לעיסוי איורוודי , הינה תורה הוליסטית המתמקדת בקיומו של אורח חיים נכון ובריא עם דגש על רפואה מונעת. היא מתייחסת להיבטים פיזיים, נפשיים ורוחניים כמכלול הנדרש לפעול באופן הרמוני עם סביבתו. כמו כן, כמו כל תורת רפואה היא עוסקת גם בריפוי בעיות ותחלואים שונים עם מגוון אמצעים ושיטות ריפוי טבעיות. על פי האיורוודה ישנם שלושה כוחות עיקריים הפועלים ביקום ועל האדם ונדרשים להיות באיזון כתנאי לחיים טובים ובריאים. במידה ואינם מאוזנים הם גורמים לקשיים ומחלות, ומטרת המרפא לזהות את הסיבה לחוסר האיזון ולהבין אילו אמצעים יתרמו להשבת האיזון המיוחל.

כוחות המניעים את היקום

שלושת הכוחות המניעים ומאזנים את היקום נקראים דשות והם מורכבים מואטה שהינו כוח התנועה והחיים, המוביל לזרימה של חומר ואנרגיה כמו זרימה של מחשבות, זרימת אוויר ותנועות של הדם בגוף. הכוח השני מכונה פיטה והינו כוח האש והחום היוצר אנרגיה על ידי החלפת מצב צבירה של חומרים כמו חום, אור ותהליכים של חילוף חומרים בגוף. והכוח השלישי ביקום מכונה קאפה הנחשב לכוח מחבר, הגורם לחומרים לשמור על צורתם ולגופים שונים להימשך אחד אל השני. כך למשל, כוח זה אחראי בגוף האדם על מערכת השרירים והשלד. כוחות אלו נמצאים בכל אדם במבנה שונה של יחסים, המשתנה בהתאם לסביבת חייו של כל אחד, והם מעצבים את מבנהו ואישיותו של האדם. בכדי לאזן כוחות אלו רפואת האיורוודה נעזרת באמצעים שונים כמו תזונה מתאימה או עיסויים.

אורח חיים נכון ומאוזן עם הטבע

תורת האיורוודה עוסקת רבות בקיום אורח חיים נכון הפועל בהרמוניה עם הטבע, המותאם לסוג הכוח המשפיע על כל אחד. כך למשל, באיורוודה דוגלים בכך שיש ללכת לישון עם החשיכה או עד שלוש שעות אחריה, בכדי לאפשר למערכות הגוף לנוח ובמיוחד לכבד. יחד עם זאת, משך שעות השינה משתנה בהתאם לכוח המשפיע על האדם. כך למשל, אנשים מסוג קאפה ווואטה נדרשים לשמונה שעות שינה בעוד אנשים מסוג פיטה יסתפקו בשש שעות שינה. כמו כן, לכל סוג של אדם יש סוג ומועדי אכילה שונים. כך למשל, לאדם מסוג קאפה לא כדאי לאכול הרבה בשעות הבוקר. כל זאת ועוד, לצד הקפדה על עיסוי הגוף בשמנים שמהווה את הסוד לחיים טובים, בריאים וארוכים.

 

מחיר

360 ש״ח
תוספת לשישי 30 ש״ח

זמן הטיפול

50 דקות
ניתן להאריך ל75 דקות (בתוספת של 90 ש״ח לטיפול)

וילה ספא בתל אביב

וילה ספא, הינו הספא בוטיק הראשון בתל אביב אשר הוקם כמרכז ספא מקצועי הממוקם בלב ליבה של העיר הגדולה.

צרו איתנו קשר

יהודה המכבי 10, תל-אביב יפו , 6266911

03-5460608

info@vilaspa.co.il

www.vilaspa.co.il

שעות פתיחה

יום א - יום ה׳
9:00 - 22:00

יום שישי
9:00 - 18:00

יום שבת
סגור