דיקור סיני תל אביב

הדיקור הסיני הינו טיפול בן אלפי שנים שמקורו בסין.
זוהי טכניקת טיפול שבה נעשה שימוש במחטים בודדות אשר מונחות בנקודות לאורך כל הגוף ואשר מקנה השפעה אנרגטית ופיזית עוצמתית ביותר.
יעילותו של הדיקור מתבטאת בעיקר ביכולתו למנוע הופעתן של מחלות וחוסרי איזון באיברים פנימיים.
במחקרים שבוצעו במערב הוכח כי הדיקור הסיני מגביר את הפרשת האנדרופינים, משככי כאבים טבעיים, המופרשים באופן טבעי בגוף בעת הנאה (לדוג' אכילת שוקולד, צחוק) ובכך עוזר הטיפול בדיכוי תחושת הכאב במוח.

בעשור האחרון גובר הביקוש לטיפולי דיקור סיני בתל אביב כמו שנערכים בוילה ספא. הטיפולים המבוצעים על ידי מטפלים מקצועיים מהווים חלק מהותי מהרפואה הסינית עתיקת היומין. הם מבוססים על דיקור נקודות שונות בגוף באמצעות מחטים דקיקות, והינם מעולים כאמצעי מניעה ומרפא עבור שורה ארוכה של מכאובים ותחלואים.

כלי מהותי ברפואה הסינית

דיקור סיני בתל אביב המוצע בספא שלנו, המכונה גם אקופונקטורה, הינו כלי טיפול עתיק יומין ומהותי ברפואה הסינית, הקיים מעל לאלפיים חמש מאות שנה. הוא החל בסין ומשם התפשט למדינות שונות ברחבי אסיה ובמאה העשרים גם התפשט במערב. הטיפול בדיקור מבוסס על אנרגית החיים המוכרת בכינויה צ'י, הזורמת בגוף האדם בערוצים קבועים המכונים מרידיאנים. אנרגיה זו נדרשת לזרום בחופשיות בכדי להבטיח את בריאותו של האדם. במידה ומתרחשת חסימה באחד מערוצי המרידיאנים היא תתבטא בכאבים, חולשה או מחלות. בכדי לפתוח חסימות אלו הרפואה הסינית פיתחה שיטה מיוחדת הנשענת על דיקור נקודות מסוימות בערוצי המרידיאן בעזרת מחטים מיוחדות.

זרימת אנרגיית החיים

אנרגיית החיים המכונה בסינית צ'י הינה על פי הפילוסופיה הסינית הכוח היוצר חיים והמניע כל תופעה וכל שינוי בטבע. הכוח מתנהל בדואליות ומתפצל ליין ויאנג, זכרי ונקבי, מואר וחשוך, סביל ופעיל, חזק חלש ועוד. גישה זו כלפי אנרגיית החיים נפוצה במדינות רבות במזרח הרחוק והיא ניכרת בפילוסופיות וגישות לאורח חיים בריא, תזונה, פעילות גופנית, אומנויות לחימה וכמובן ברפואה. כמו כן, אנרגיית החיים נמצאת בתנועה מתמדת וכל גוף שואף שהאנרגיה בו תזרום באופן חופשי ומאוזן.

זירוז הליכי טיפול טבעיים

על פי הרפואה הסינית טיפול במחטים נועד לשמור על בריאות, למנוע תחלואים, להקל על כאבים ולטפל בבעיות רפואיות ומחלות שונות. אכן, מחקרים בתחום הראו כי דיקור של נקודות חסומות מוביל את גופנו לתגובות טבעיות של החלמה וריפוי, בין היתר על ידי הפרשת חומרים נוגדי כאבים ודלקות. הטיפול עצמו מבוצע על ידי מטפלים מנוסים והוא מתחיל באבחון המטופל על ידי בדיקה גופנית ותשאול. לאחר מכן נעזרים במחטים סטריליות ודקיקות לפתיחת ערוצי המרידיאן. נקודות אלו לא חייבות להיות על המקום הסובל מכאבים, למשל בעיות עיכול לא אחת מטופלות על ידי דיקור בגב או בכפות הרגליים. חשוב לציין כי הדיקור אינו כואב ולעיתים קרובות הוא מלווה בתחושת הירגעות נעימות. השימוש בדיקור מתאים למגוון מצבים ובעיות רפואיות לרבות כאבי ראש, סכרת, לחץ דם, בעיות במערכת העיכול, בשרירים ובשלד, קשיי פוריות, דלקות פרקים, מחלות פנימיות ועוד.

לא כל אחד יכול להיות מטפל בדיקור

מדקרים סינים בתל אביב המועסקים בספא שלנו, הינם אנשי מקצוע בעלי הכשרה מתאימה וניסיון רב בתחום. בכדי להפוך למדקר מוסמך יש צורך לעבור הליך הכשרה ארוך ומאתגר ביותר של ארבע שנות לימוד ועוד שנת סטאז'. זהו הליך בו התלמיד נדרש ללמוד קשת רחבה של נושאים בתחום הרפואה הסינית, ביניהם יסודות, פיזיולוגיה, פתולוגיה ודיאגנוזה של הרפואה הסינית, וכן צמחי מרפא ופרמקולוגיה סינית, תזונה וטיפולים במגע כמו טווינא ושיאצו. בנוסף, לומדים אנטומיה, פתולוגיה ופיזיולוגיה מערבית, וזאת עוד לפני שדיברנו על טיפולי הדיקור עצמם הדורשים להכיר נקודות דיקור רבות, תפקידן והשפעתן, וכן איתור נקודות, לימוד טכניקות שונות של דיקור ועוד.

כלי טיפול מקובל ומוערך ברפואה הקונבנציונאלית

דיקור סיני זכה להכרה ככלי טיפול וריפוי יעיל על ידי ארגוני בריאות חשובים ברחבי העולם. ההכרה נשענה על מחקרים רבים שנעשו בתחום. כך למשל, בסוף שנות התשעים של המאה העשרים משרד הבריאות האמריקאי בחן שיטת טיפול זו ואישר את יעילותה לכאבי גב. כמו כן, לאחרונה בגין מדיניות הפחתת שימוש בתרופות משככות כאבים, ארגון ה-  FDAהמליץ על טיפול טבעי בכאב בעזרת דיקור סיני, ובימינו יותר ויותר בתי חולים בארה"ב משלבים טיפולים של דיקור סיני כחלק מהליכי החלמה. בנוסף, גם מדינות רבות באירופה החלו לתמוך בטיפולי דיקור סיני כאמצעי יעיל וטבעי להקלה בכאבים שונים. וזוהי רק ההתחלה: כל יום יוצאים עוד ועוד מחקרים אקדמיים המעידים על יעילות הדיקור הסיני. כך למשל, מחקרים בתחום גילו כי דיקור סיני יעיל לטיפול בדלקות ולחץ דם, מגדיל סיכוי להרות בהליכי הפריה, מעולה לסובלים מכאבים עקב דלקת פרקים ניוונית או מאוסטאוארטריטיס. למעשה, ארגון הבריאות העולמי פרסם רשימות ארוכות של בעיות בריאות נוספות שדיקור סיני יעיל עבורן כדוגמת אבנים בכליות ובמרה, בחילות, כאבי צוואר, מחלות מעיים, נזלת כרונית, שיקום לאחר ניתוח, כאבי מפרקים ועוד.

 

מחיר

365 ש״ח
תוספת לשישי 30 ש״ח

זמן הטיפול

50 דקות

וילה ספא בתל אביב

וילה ספא, הינו הספא בוטיק הראשון בתל אביב אשר הוקם כמרכז ספא מקצועי הממוקם בלב ליבה של העיר הגדולה.

צרו איתנו קשר

יהודה המכבי 10, תל-אביב יפו , 6266911

03-5460608

info@vilaspa.co.il

www.vilaspa.co.il

שעות פתיחה

יום א - יום ה׳
9:00 - 22:00

יום שישי
9:00 - 18:00

יום שבת
סגור